Jedynka po drodze do Gdańska

„Ekonomicznej” rośnie w Aleksandrowie Łódzkim znacznie silniejszy niż do tej pory I-ligowy rywal. A rozgrywającą tamtejszej Jedynki zostanie najprawdopodobniej dotychczasowa zawodniczka Armatury Elitesek UEK – Justyna Ordak. Zbierze się tam spore grono siatkarek z ekstraklasową przeszłością, ich trenerem zaś będzie na pewno Mariusz Bujek.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

– Na 99 procent tam zagram – precyzuje rokowania Justyna. – I jest bardzo duża szansa, że w składzie znajdzie się też moja przyszła szwagierka.
Ordak – w kategorii juniorek złota medalistka mistrzostw Europy i brązowa mistrzostw  świata, w ekstraklasie występująca w barwach Gedani, AZS AWF Poznań i Stali Mielec – w  czerwcu wychodzi za mąż za Marka Wilka niegdyś dobrego rozgrywającego, m.in. Resovii, brata Doroty Wilk (rozgrywająca, ostatnio Atom Trefl Sopot) i Agaty Babicz (przyjmująca, przez całą dotychczasową karierę Stal Mielec). Właśnie ta druga jest przymierzana do Jedynki.

– Podpisałem dzisiaj kontrakt z Jedynką – wyjawia Mariusz Bujek, który przez wiele lat, do połowy minionego sezonu, prowadził Chemika Police. Niewykluczone, że za nim trafią do Jedynki podopieczne ze starej drużyny: środkowa Ewa Kwiatkowska i atakująca Tamara Kaliszuk. Ta druga jest zresztą tzw. wolną zawodniczką (z „kartą na ręku”), gdyż w wieku 16 lat została wykupiona przez Gedanię z macierzystego Truso Elbląg (notabene wraz z Joanną Wołosz). Kaliszuk, była reprezentantką Polski kadetek i juniorek, w Gedani (wówczas Żukowo) występowała w ekstraklasie, a w trzech ostatnich sezonach w klubach I-ligowych: Treflu Sopot, PTPS Piła i Chemiku.

Nowy szkoleniowiec twierdzi, że w tej chwili umowy przedłużyło siedem siatkarek z dotychczasowego zespołu Jedynki, w tym: Marlena Mieszała, Anna Związek, Dominika Nowakowska, Natalia Wardzińska. One wraz z Ordak, Babicz i Kaliszuk mogą stworzyć silną grupę, w której każda z dziewczyn ma większe lub mniejsze doświadczenia ekstraklasowe.
Skład będzie można ocenić, kiedy już zostaną zawarte wszystkie kontrakty. Życie mnie nauczyło, że nie należy niczego przesądzać dopóki nie ma podpisu… – mówi Bujek. – Na pewno wszystkie wymienione są chętne. Działacze Jedynki nie stwarzają „ciśnienia” na awans, celem jest czołowa czwórka. Moja osobista ambicja to walka o zwycięstwo z każdym przeciwnikiem, nawet nie umiem inaczej. Wierzę, że to się uda, a dzięki temu – to będzie bardzo fajna liga.

Wracając do Justyny Ordak – jej dom rodzinny jest w Gdańsku, tam też miała zamieszkać z mężem. – Myślałam o powiększeniu rodziny w najbliższym roku – zwierza się. – Jednak po minionym sezonie postanowiłam pograć jeszcze, aby coś udowodnić. Cieszę się, że ktoś jeszcze mnie chce, że w Aleksandrowie szykuje się bardzo fajny zespół, że będzie o co grać.
Nie będę ukrywać swojego żalu do trenera Tomasza Klocka o to, jak potoczyła się nasza współpraca. Uważam, że nie miałam zbyt wielu okazji do pokazania swoich umiejętności – podkreśla. – Akurat tak się złożyło, że grałam w podstawowej „szóstce” w obu meczach z Jedynką i chyba wypadło to nieźle, bo jej działacze mnie docenili. Z Aleksandrowa będę też mieć do Gdańska o połowę bliżej niż z Krakowa.

Tymczasem potwierdziło się – o czym sportkrakowski.pl informował jako pierwszy, już 16 kwietnia, TUTAJ – że dotychczasowa libero Armatury Elitesek, Lucyna Borek zagra w przyszłym sezonie w PlusLidze Kobiet, w barwach PTPS Piła. Zawodniczka wyjawia, że niedawno podpisała z nim kontrakt.
A pozostając w temacie byłych „Ekonomistek” – Marzena Wilczyńska (w ostatnich rozgrywkach Stal Mielec) jest bliska związania się z Wieżycą 2011 Stężyca, klubem, który przejął miejsce w II lidze od Gedani. Szykuje się tam bardzo silny zespół, którego celem jest awans do I ligi. Poprowadzi go Grzegorz Wróbel – przez lata trener grup młodzieżowych, ale i seniorskiej Gedani – a rozgrywającą była już w minionym sezonie Ewa Kasprów, znana z występów w wielu ekstraklasowych zespołach, m.in. w Wiśle Kraków (jej sylwetkę można znaleźć TUTAJ).
PAWEŁ FLESZAR

Skomentuj