Kacper dołączy do Przemka

W nadchodzącym sezonie zespół AGH 100RK AZS będzie miał trenera przygotowania fizycznego, którym zostanie człowiek od kilku lat związany z krakowską siatkówką.

Do tej roli wybrano Kacpra Osucha, który w minionym sezonie prowadził AZS UEK, utrzymując się w II lidze, jednak niedawno drużynę wycofano z rozgrywek. – Mieliśmy trzech kandydatów, po pewnych konsultacjach ze specjalistami został wybrany Kacper Osuch. Nie bez znaczenia był fakt, że ma on doświadczenie jako trener siatkarski – wyjaśnia członek zarządu akademickiego klubu, Arkadiusz Jesionek. – Doszliśmy też z nim do porozumienia odnośnie warunków. Być może weźmie też udział w krótkim stażu przy reprezentacji Polski siatkarzy, aby przyjrzeć się stosowanym tam metodom.
Wyjawia, że nowy trener dostał już pierwsze zadanie; ma opracować plany przygotowania ogólnego, jakie zawodnicy, którzy nie jadą na Europejskie Igrzyska Studenckie do Rotterdamu, mogliby realizować przed 4 sierpnia, kiedy zaczną się właściwe zajęcia przy Piastowskiej.
– Rozmawiałem już o mojej pracy; wiem, że trener przygotowania fizycznego będzie cały czas przy zespole, na codziennych zajęciach – uzupełnia Kacper. Wiosną wydawało się, że może trafić nawet do Plus Ligi, bo propozycję złożył mu Dariusz Daszkiewicz, szkoleniowiec Effectora Kielce, gdzie Osuch był latem ubiegłego roku na stażu. – Oferta była bardzo ciekawa, poza przygotowaniem motorycznym zajmowałbym się też kwestiami siatkarskimi, siedział na ławce podczas meczów, ale musiałem z niej zrezygnować, zostać w Krakowie – zwierza się. – Mam tutaj etat w szkole sportowej nr 87, placówka jest rozwojowa, a umowa na czas nieokreślony, daje stabilizację.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Osuch jest absolwentem krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, a na katowickiej AWF skończył studia podyplomowe: „Przygotowanie motoryczne w grach zespołowych”. Przed UEK przez półtora sezonu był II trenerem w Bronowiance, jest szkoleniowcem w Sparcie Volleyball Kraków, współpracuje też z UKS 22. Zresztą teraz właśnie przebywa z tym klubem na obozie w Węgierskiej Górce (część ustaleń toczyła się telefonicznie). A pomaga tam Przemysławowi Płaczkowi, z którym spotkają się w AGH 100RK AZS. Płaczek poprzednio był tam statystykiem, a w nowym sezonie ma być II trenerem.
Arkadiusz Jesionek dodaje, że prawdopodobnie czeka ich jeszcze wybór nowego kierownika drużyny. Dotąd tę funkcję pełnił Paweł Janas. – Paweł skończył studia na AGH i nie wiem, czy zostanie w Krakowie, a jeśli tak, to czy inne obowiązki pozwolą mu na pracę u nas. Czy mamy kandydatów na kierownika? Mamy, życie nie znosi pustki. Na razie wstrzymujemy się z decyzją, może będzie to ktoś związany z uczelnią, z naszym studium –  tłumaczy działacz, który jest ponadto kierownikiem administracyjnym Studium Wychowania Fizycznego i Sportu AGH.
PAWEŁ FLESZAR

O ostatnich transferach akademickiego klubu pisaliśmy TUTAJ, a o składzie i systemie rozgrywek w I lidze, gdzie będzie występował – TUTAJ.

Komentowanie zablokowane.