Kopciuszek szyje nową sukienkę

Klub Piłki Siatkowej Kęty został dzisiaj wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego. Działacze nowego stowarzyszenia porozumieli się z 13 zawodnikami, a kuźnią kadr dla zespołu, który wystąpi na zapleczu ekstraklasy, stały się UMKS Kęczanin i Młoda Liga.

O tym, dlaczego w Kętach powstaje nowy podmiot, który będzie prowadził drużynę I-ligową i jakie osłabienia personalne go spotkały, pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ. Dla historyków: Klub Piłki Siatkowej Kęty został wpisany do KRS pod nr. 0000566950, z datą 13 lipca 2015 roku. A biorąc pod uwagę, że zebranie założycielskie stowarzyszenia odbyło się 1 czerwca, po czym złożono dokumenty do sądu – procedura rejestracji przebiegła bardzo sprawnie.
Już wcześniej jednak działacze rozmawiali z zawodnikami, z częścią podpisał kontrakty „stary” klub, UMKS Kęczanin Kęty. Tak zebrali trzynastkę.
– Z wszystkimi jesteśmy dogadani – twierdzi Marek Błasiak, prezes zarówno KPS, jak UMKS. – Umowy, które zawarliśmy na Kęczanina będą teraz aneksowane, albo po prostu podpiszemy nowe, na KPS. Skład tworzyliśmy późno, bo przecież w maju jeszcze zastanawialiśmy się nad rezygnacją, a poza tym nie mogliśmy się rozpędzać finansowo.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Cała kadra, wraz z podstawowymi danymi, znajduje się pod tekstem. Jest tu pięciu zawodników z Kęczanina – wychowanków lub długoletnich reprezentantów, na czele z Mateuszem Błasiakiem i Jonaszem Biegunem. A jeśli chodzi o ośmiu nowych, to wszyscy w przeszłości występowali w Młodej Lidze!
Najstarszy w tym gronie, 23-letni Bartłomiej Kluth ostatnio grał w i-ligowym Ślepsku Suwałki, a staż w rozgrywkach rezerw Plus Ligi odbył w Lotosie Trefl Gdańsk. Jego sportowa droga jest bardzo ciekawa, wszak zaczynał jako obiecujący badmintonista w ekipie Tramp Orneta.
Jakub Czubiński przed maturą był w Młodej Asseco Resovii, a później przyjechał do Krakowa na studia na Uniwersytecie Ekonomicznym, które łączył z występami w II-ligowym Contimaksie MOSiR Bochnia. Przychodzący z GTPS Gorzów Wlkp. Piotr Kramer jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale i to w jej barwach poznał Młodą Ligę. W tym samym okresie zobaczył ją, jako zawodnik Jastrzębskiego Węgla, którego jest wychowankiem, Kacper Ledwoń, ostatnio występujący w MKS Kalisz.
Pozostała czwórka grała w niej w minionym sezonie, część ma za sobą treningi z zespołami ekstraklasy. Środkowy Mateusz Bogus został sklasyfikowany na drugim miejscu w rankingu najlepiej blokujących Młodej Ligi!
– Niektórzy byli u nas na testach, niektórzy zostali poleceni; robiliśmy też na ich temat rozeznanie wśród znajomych trenerów – wyjaśnia Błasiak, łączący funkcje działacza i szkoleniowca. – Znowu przychodzą do nas chłopcy z Trefla, bo mamy do ludzi z tamtego klubu duże zaufanie. Kogo dotąd nie wzięliśmy, to było fajnie.

Dodaje, że chcą pozyskać jeszcze środkowego i przyjmującego. Twierdzi, że mają na te pozycje kandydatów, decyzje jeszcze nie zapadły. 1 sierpnia wszyscy wyjeżdżają na obóz do Kołobrzegu. Jest koncepcja, aby spotkali się na zajęciach kilka dni wcześniej w Kętach, jednak to okaże się po 15 lipca. – Tak czy owak, mają zjawić się przygotowani fizycznie, aby wytrzymali trzy treningi dziennie – zastrzega.
W poprzednich dwóch sezonach kęcki team bronił się przed spadkiem. Jego szef nie łudzi się, że podobnie będzie i w najbliższym. – Na dzisiaj jesteśmy kopciuszkiem – nie owija w bawełnę. – Liczę jednak, że ci młodzi ludzie przełożą pracę na solidną walkę na boisku, że przyniesie to wartość grania, która da nam utrzymanie. Nie mamy za dużo do stracenia. Więcej można było stracić, rezygnując i sprzedając na wiosnę miejsce w I lidze, bo wtedy pojawiało się ryzyko, że takie rozgrywki już do Kęt więcej nie zawitają.
PAWEŁ FLESZAR

Kadra KPS Kęty na sezon 2015/16 (kolejno imię i nazwisko, rok urodzenia, wzrost, a w nawiasie ostatni klub)
rozgrywający
Kacper Chmielewski – 1994 r., 191 cm (Lotos Trefl Gdańsk – Młoda Liga)
Wojciech Gandyk – 1995 r., 187 cm (UMKS Kęczanin Kęty)
Jan Tomczak – 1995 r., 187 cm (Trefl – Młoda Liga)
libero
Kacper Ledwoń – 1995 r., 182 cm (MKS Kalisz)
Michał Toczko – 1991 r., 185 cm (Kęczanin)
atakujący
Jonasz Biegun – 1985 r., 198 cm (Kęczanin)
Bartłomiej Kluth – 1992 r., 208 cm (Ślepsk Suwałki)
przyjmujący
Mateusz Błasiak – 1990 r., 190 cm (Kęczanin)
Jakub Czubiński – 1993 r., 191 cm (Contimax MOSiR Bochnia)
Piotr Kramer – 1994 r., 196 cm (GTPS Gorzów Wlkp.)
środkowi
Mateusz Bogus – 1993 r., 203 cm (Cuprum Lubin – Młoda Liga)
Kordian Szpyrka – 1990 r., 194 cm (Kęczanin)
Damian Zygmunt – 1994 r., 197 cm (AZS Częstochowa – Młoda Liga)

Komentowanie zablokowane.