Kuba gotuje

Salos Piast Kraków po raz pierwszy zgłosił drużynę seniorek do ligi. Zaczyna od czwartej, ale po najbliższym sezonie chciałby znaleźć się o klasę wyżej.

Do najnowszej krakowskiej drużyny ligowej, dla kontrastu, jedzie się ulicami odwołującymi do najdawniejszej historii Polski: Piasta Kołodzieja, Kruszwicką, Popielidów, na osiedle Piastów, gdzie mieści się Zespół Szkół Salezjańskich. W nim – sala, w której trenują siatkarki i siedziba klubu Salos Piast. Jest odrębnym tworem od Salosu RP Kraków (o którym pisaliśmy choćby TUTAJ), ale mają wspólną centralę i sporo innych związków.
Zespół poprowadzi Jakub Zacharski, który od lat jest związany z Salosem RP, jego śladem podążyło kilka zawodniczek. Rozgrywająca Aleksandra Czapiga, środkowa Magdalena Niedzielska i skrzydłowa Katarzyna Krawczyk zdobyły tam niezłe przetarcie w wyższej lidze. – Nikogo nie namawiałem, przyszły te, które chciały. Mogę być tylko zadowolony z silnego trzonu składu – mówi Zacharski. W Salosie RP ciągle będzie szkolił kadetki i młodziczki, natomiast trenowana przez niego w minionym sezonie męska ekipa Feniksu Dobczyce została wycofana z rozgrywek.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Być może właśnie w Dobczycach nowy zespół pokaże się po raz pierwszy na turnieju. W najbliższym sezonie chce awansować do III ligi. – To mój cel, bo w klubie nie ma nacisku na sukces – wyjaśnia Kuba. – Mamy silną kadrę, dobre warunki, więc powinniśmy o to walczyć.
Pytany, czym różni się praca z kobietami i mężczyznami, odpowiada, że z siatkarkami jest weselej. Choć jeszcze pod koniec sierpnia humor mu nie dopisywał, gdyż dziewczyny dosyć wolno zjeżdżały się po wakacjach i praktykach. – Niedawno wreszcie zaczęliśmy ćwiczyć w pełnym składzie. Z biegiem czasu wszystko powinno coraz lepiej wyglądać – uważa.

Zawodniczki pozbierały się z kilku różnych klubów (zestawienie podajemy pod tekstem), kilka także z grup młodzieżowych Salosu Piast, którymi opiekuje się Adam Małasiewicz. Stworzyć z nich drużynę, to jak przyrządzić danie z wielu różnych składników. W sam raz trafiło – Zacharski ma wykształcenie gastronomiczne, jest kucharzem w jednej z nowohuckiej szkół.
– Łatwiej czy trudniej niż w restauracji? Inaczej. Obiad dla 250 dzieciaków gotuje się po prostu inaczej – uśmiecha się. – Najważniejsza jest jednak dla mnie siatkówka, tyle że ze względów materialnych nie mogę jej się w pełni poświęcić. W tej chwili gotowanie to dla mnie środek do celu – uzyskania środków do realizowania pasji. Kucharzem jestem z zawodu, a trenerem z zamiłowania, ale wciąż się łudzę, że kiedyś będę mógł to drugie robić na pełny etat – zwierza się Kuba, który w 2010 r. zdobył z młodziczkami Salosu zdobył brązowy medal mistrzostw Polski.
PAWEŁ FLESZAR

Kadra Salosu Piast (w nawiasie poprzednia przynależność nowych zawodniczek)
Rozgrywające: Aleksandra Czapiga (Salos RP Kraków), Magdalena Kaczmarczyk (Dwójka Kraków)
Libero: Edyta Bielec
Skrzydłowe: Joanna Bożek (Salos), Paulina Jargosz (Dwójka), Katarzyna Krawczyk (Salos), Adrianna Romaniec (Dwójka), Anna Romańska, Magdalena Samek
Środkowe: Anna Biedereman (Dwójka), Natalia Gajewska, Ewa Kościelna (powrót po dwuletniej przerwie, wcześniej Bronowianka Kraków), Magdalena Niedzielska (Salos)
Trener: Jakub Zacharski

Komentowanie zablokowane.