Kuracja na obniżenie reisefieber

MKS Andrychów pozyskał trzech doświadczonych siatkarzy, w kadrze znajdzie się  jeszcze kilku juniorów. Trener chciałby, aby zespół za rok-dwa włączył się do walki o awans do I ligi.

Z nowych największe otrzaskanie, zdobyte właśnie na zapleczu ekstraklasy, posiada 23-letni przyjmujący Igor Kozłowski. Przez trzy lata (2009-2012) reprezentował Energetyka Jaworzno, potem Campera Wyszków, a ostatnio II-ligową Victorię Wałbrzych. W lutym jednak odniósł kontuzję kolana, na parkiet ma wrócić w Andrychowie po zakończeniu procesu leczenia.
Libero Jakub Woś urodził się w 1993 r., jest wychowankiem AKS Rzeszów, kolekcjonerem medali mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych. Uczył się też w SMS Spale, był członkiem kadry narodowej kadetów, a potem juniorów, znajdował się w szerokim składzie seniorskiej ekipy Resovii. W minionym sezonie wraz z Karpatami Krosno zwyciężył w grupie szóstej II ligi i dotarł do turnieju finałowego o awans.
Sporo doświadczeń z rozgrywek młodzieżowych w barwach Norwida Częstochowa zebrał też 22-letni rozgrywający Karol Andrzejewski. Po maturze przyjechał do Krakowa, tutaj przez rok występował w II-ligowym Wawelu AGH, potem przeniósł się do III-ligowego Hutnika, z którym wywalczył awans, jednak sporą część minionego sezonu zabrała mu kontuzja kolana.
Odeszła natomiast czwórka: Mateusz Jarzyna do Contimaksu Bochnia, Kordian Szpyrka wrócił do Kęczanina, natomiast Janusz Guzdek i Paweł Puchała zrezygnowali ze względu na pracę (ten drugi już w trakcie sezonu).


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Szkoleniowiec MKS, Rafał Legień liczy, że pozyskani siatkarze wraz z innym rutyniarzem, Sławomirem Szczygłem wniosą do drużyny dawkę spokoju i stabilizacji. W minionym sezonie bowiem cierpiała ona na swoistą „reisefieber” – „gorączkę wyjazdową”: stan zdenerwowania podróżą, ale objawiający się nie przed nią, lecz u celu.
– Wyjazdy były naszą bolączką; u siebie szło nam dobrze, ale potem oddawaliśmy to w obcych halach – mówi trener. – Kilka nieudanych zagrań rozkładało nas na łopatki. Głównym celem powinno być okrzepnięcie, zlikwidowanie tego problemu.
Poza wymienionymi do podanej pod tekstem kadry zostaną dokooptowani zdolni juniorzy i kadeci z MKS. – Zobaczymy jak nastoletni chłopcy będą spisywać się w okresie przygotowawczym, może kilku zgłosimy do rozgrywek seniorskich – wyjaśnia Legień. – Generalnie, inwestujemy w swoich chłopaków, co widać było już wcześniej. Liczę, że zespół będzie się ogrywał i piął do góry, a jak wszystko dobrze pójdzie, to może za rok-dwa włączymy się do walki o pierwszą ligę.

Część zawodników mieszka poza Andrychowem, część dojeżdża ze względu na studia, np. do i z Krakowa. – Zajęcia są o godzinie 18; w tamtym roku dawaliśmy radę, teraz powinno być podobnie. Sam jeździłem z Sosnowca, mieszka tam też Igor Kozłowski, więc przybędzie mi kompan – śmieje się szkoleniowiec.
Jego team zainauguruje treningi w najbliższy poniedziałek, 4 sierpnia („Początek będzie bardziej organizacyjny, wprowadzający do późniejszej pracy” – tłumaczy), a od 18.8 do końca miesiąca zaplanowano obóz dochodzeniowy na miejscu, w Andrychowie. Tam również – 5-6 września – ma się odbyć turniej, na który zostali zaproszeni Contimax MOSiR Bochnia i Energetyk Jaworzno. – Do tego dojdzie Płomień Sosnowiec lub jakaś drużyna ze Śląska – uzupełnia.
12-13.9 andrychowianie wybierają się na turniej do Bochni, a 19-20.9 – do Jaworzna. MKS jako jeden z niewielu drugoligowców zgłosił się również do Pucharu Polski, co pokazuje, że klub sponsorowany w przeważającej mierze przez miasto i firmę CMC nie ma kłopotów finansowych. – Zagramy u siebie, więc koszty nie są aż takie duże, poza tym warto było to zrobić dla kibiców – przekonuje Rafał Legień. – A co do sponsorów, to jesteśmy po spotkaniach menedżerskich z różnymi firmami i być może będą nam pomagać dwie kolejne.
PAWEŁ FLESZAR

Kadra MKS Andrychów (w nawiasach ostatnie kluby zawodników przychodzących; zostanie do niej włączonych także kilku młodzieżowców)
rozgrywający: Karol Andrzejewski (Hutnik Kraków), Tomasz Mamica
libero: Jakub Woś (Karpaty Krosno)
skrzydłowi: Karol Gawina, Bartłomiej Kolonko, Igor Kozłowski (Victoria Wałbrzych), Maciej Marek, Maciej Maryon, Arkadiusz Sordyl
środkowi: Piotr Munik, Mateusz Polak, Sławomir Szczygieł
trener: Rafał Legień; II trener: Tomasz Rupik

Komentowanie zablokowane.