„Lusia” odchodzi, sponsorzy zostają

Libero Armatury Elitesek UEK, Lucyna Borek zagra w przyszłym sezonie w PlusLidze Kobiet. Z kolei krakowski klub otrzymał wstępne deklaracje dotychczasowych mecenasów o dalszym finansowaniu drużyny.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Utalentowana libero, wychowanka Karpat Krosno, będzie zawodniczką PTPS Piła – w mijających rozgrywkach szóstej drużyny ekstraklasy. – Wierzę, że sobie tam poradzi; dla nas ten transfer to też pewnego rodzaju nobilitacja – uważa prezes Armatury Elitesek UEK, Bartosz Wanat.
Popularna i bardzo sympatyczna „Lusia” zasiliła skład akademickiego zespołu w 2010 roku, po jego awansie do I ligi. Wcześniej przez całą karierę występowała w Karpatach, najpierw w trzeciej, a w sezonach 2008-10 – w drugiej lidze.
W Krakowie, pod okiem Tomasza Klocka, zrobiła olbrzymi postęp, była szeroko komplementowana za grę. Docenił ją m.in. Mirosław Zawieracz, trener PTPS, z którym akademiczki mierzyły się w ubiegłym sezonie w I lidze, w tym – w Pucharze Polski (relację z tego meczu można znaleźć TUTAJ).

Pilski klub, jeszcze pod nazwą Nafta, odnosił największe sukcesy na przełomie XX i XXI wieku, pod wodzą Jerzego Matlaka. Później ciągle liczył się w ekstraklasie, lecz kilka lat temu popadł w kłopoty finansowe i sprzedał miejsce Treflowi Sopot. Wznowił rozgrywki od I ligi i od razu w sezonie 2010/11 wywalczył awans.
Wywiad z Lucyną Borek – pod profetycznym tytułem 😉 – można przeczytać TUTAJ.

Tę złą wiadomość dla klubu z Rakowickiej jakoś równoważy dobra: najpoważniejsi dotąd sponsorzy – Armatura, Skawa (właściciel marki Eliteski) i Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, w oparciu o który drużyna funkcjonuje – zadeklarowali dalszą pomoc. – Czekamy jeszcze na konkrety dotyczące kwot, abyśmy mogli ustalić budżet. Zawsze działaliśmy, poruszając się wyłącznie w jego ramach – tłumaczy Bartosz Wanat.
Budżet Armatury Elitesek UEK za miniony sezon można oszacować na nieco poniżej miliona złotych. Zespół zajął czwarte miejsce w I lidze. Gdyby miał ponownie włączyć się do walki o awans, musi dysponować co najmniej takimi samymi funduszami. Już wiadomo, że będzie miał niezwykle silnego rywala w Chemiku Police.

Rozstrzygnęło się, że szkoleniowcem nowopowstającej w Rzeszowie drużyny, o której pisaliśmy TUTAJ, zostanie Tomasz Kamuda. W sezonach 2009-11 był II trenerem ekstraklasowej Stali Mielec, a przez część minionych rozgrywek prowadził samodzielnie pierwszoligową Spartę Warszawa. W przeszłości był dobrym siatkarzem – m.in. podopiecznym w Resovii Jana Sucha, który w nowym klubie będzie trenerem koordynatorem. Z kolei pod koniec kariery, w II lidze, Kamuda spotykał się na parkiecie z Rafałem Mardoniem, prezesem rzeszowskiego klubu.
PAWEŁ FLESZAR

Skomentuj