Małopolski remanent transferowy

W grudniu, a zwłaszcza u jego schyłku, kilka zespołów w siatkarskich ligach wojewódzkich przeprowadziło spore zbrojenia – rekordzistami są Skawa Wadowice i Kłos Olkusz. Największym wzięciem cieszyły się wychowanki MKS Andrychów i byli zawodnicy Wandy Kraków.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Aż cztery siatkarki zostały wypożyczone przez nie uczestniczącego w seniorskiej rywalizacji MKS Andrychów do walczącej o wejście do finałowej szóstki w III lidze Skawy Wadowice (lista transferów znajduje się pod tekstem). W tej grupie zwraca uwagę nazwisko Beaty Książek, która w latach 90. znajdowała się w szerokiej kadrze wielkiego Dick Blacka La Festa Andrychów, a przez większość następnej dekady była kapitanem i podporą II-ligowego MKS.
Beata występowała jako przyjmująca, a jej partnerką na prawym skrzydle była Katarzyna Sarlej, która później kontynuowała karierę w ówczesnej AZS Skawa UEK (lata 2008-10) i Dalinie Myślenice (2010-12). Teraz Kaśka wzmocni Ekstrim Gorlice.
Razem z nią trafiła do Gorlic rozgrywająca Patrycja Silczuk – wychowanka Wisły Kraków, która była w drużynie juniorek zdobywającej brązowy medal mistrzostw Polski w 2009 r. i II-ligowej w sezonie 2010/11. Potem poświęciła się pomocy (była m.in. statystykiem) swojemu tacie Grzegorzowi Silczukowi przy drużynie Wandy.
Trzeci w tabeli Ekstrim w najbliższą niedzielę podejmie lidera, Bronowiankę Kraków, ostatni klub w CV innej andrychowianki, Karoliny Zaremby. Wraz z ekipą z Bronowic Karolina wywalczyła w minionym sezonie awans do II ligi ustawiona na środku, lecz wcześniej była dobrą skrzydłową – jako 16-latka występowała w II-ligowym MKS i reprezentacji Małopolski na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

O losach siatkarzy wycofanej z rozgrywek Wandy i akcesie czterech z nich do Kłosa Olkusz informowaliśmy obszernie TUTAJ. Wszystkie transfery zostały zatwierdzone przez Małopolski Związek Piłki Siatkowej, więc Krystian Bławat, Marcin Laskowski, Rafał Poprawa i Piotr Rutkowski mogą zagrać w barwach Kłosa już z najbliższym meczu z Grunwaldem Chełmek. Ten drugi zespół potwierdził z kolei do ligi rozgrywającego Mariusza Jezierskiego.
Grupę byłych wandziarzy, lądujących w małopolskiej III lidze dopełniają Jakub Blachura i Maciej Klimas, o których pisaliśmy w linkowanym wyżej tekście.

Niedawno, TUTAJ, przedstawialiśmy szeroko ostatnie transfery w ligach centralnych. Dodatkowo, Dalin Myślenice zgłosił do seniorskich rozgrywek swoją wychowankę, 17-letnią  Paulinę Skałkę.
Trochę zmian zaszło na przełomie grudnia i stycznia w II lidze siatkarzy. Listę zatwierdzonych ostatnio przedstawiamy poniżej, najciekawsze nazwiska – Łukasza Murdzi i Kacpra Gajowczyka – znalazły się na koncie Krispolu Września. Z kolei z tej drużyny do Olimpii Sulęcin powędrował Patryk Wojtysiak.
PAWEŁ FLESZAR

III LIGA SIATKAREK
Cordia Plus Zator
Karolina Zaremba, skrzydłowa/środkowa, wypożyczona z MKS Andrychów
Ekstrim Gorlice
Katarzyna Sarlej, skrzydłowa, wypożyczona z MKS Andrychów
Patrycja Silczuk, rozgrywająca, transfer definitywny z Wisły Kraków
Skawa Wadowice
Iwona Baranowska, Beata Książek, Małgorzata Frączek, Małgorzata Stopyra – wszystkie wypożyczone z MKS Andrychów

III LIGA SIATKARZY
Grunwald Chełmek
Mariusz Jezierski, rozgrywający, transfer definitywny z AZS Katowice
Janina Libiąż
Maciej Klimas, przyjmujący, transfer definitywny z Wandy Kraków
Kłos Olkusz
Krystian Bławat (rozgrywający), Rafał Poprawa (środkowy), Piotr Rutkowski (przyjmujący) – wszyscy transfer definitywny z Wandy; Marcin Laskowski (środkowy), transfer definitywny z Politechniki Kraków
MKS Andrychów
Jakub Blachura, środkowy, transfer definitywny z Delic-Pol Częstochowa
UKS Brzeszcze
Mateusz Kurec, przyjmujący, transfer definitywny ze Skawy Wadowice
Tarnovia Iskierka
Łukasz Chmielewski, środkowy, transfer definitywny z Sokoła Tarnów

II LIGA SIATKAREK
Dalin Myślenice
Paulina Skałka, wychowanka

II LIGA SIATKARZY
Bielawianka Bester Bielawa
Oskar Grabowski (wychowanek), Krzysztof Prokopowicz, Adrian Zdebel (atakujący)
Centrum  Augustów
Sławomir Gołębski (środkowy)
Krispol Września
Kacper Gajowczyk (atakujący), Łukasz Murdzia (przyjmujący)
Olimpia Sulęcin
Patryk Wojtysiak, atakujący, z Krispolu
Zawkrze Mława
Piotr Bagan (rozgrywający)

Komentowanie zablokowane.