Oko w oko z Możdżonkiem i Świdrem

PKCh Jedynka i Sandecja Nowy Sącz zaczęły cykl gier kontrolnych sparingiem w Tarnowie. Sądeczanki być może wzmocni doświadczona środkowa, która ma za sobą występy m.in. w Płomieniu Sosnowiec i zespole ligowym Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Mecz w sali tarnowskiego I LO skończył się remisem, 2:2. – Przez pierwsze dwa sety graliśmy ładnie i szybko, a potem tej szybkości zabrakło – analizuje prezes STS Sandecja, Zygmunt Wójsik. Obie ekipy ćwiczą jeszcze na dużych obciążeniach; w okresie kiedy przyjezdne gasły, rozkręcały się tarnowianki. Dla obu był to inauguracyjny sparing, gospodynie nadto pierwszy raz występowały w takim zestawieniu. W środę Jedynka wybierze się do Nowego Sącza z rewizytą, ale już jutro Sandecja zmierzy się z mistrzem Białorusi, Atlantem Baranowicze. Natomiast w sobotę wyjeżdża do Keżmaroku, na turniej z udziałem m.in. miejscowego Oktanu i MKS MOS Wieliczka.

Udało nam się ustalić, że zawodniczką, z którą nowosądecki klub rozmawiał już przed wakacjami o dołączeniu do składu, jest 29-letnia Dorota Bednarczuk-Dziedzic. Rutynowana środkowa (jest też możliwość ustawienia jej na skrzydle) pochodzi z Sosnowca, długo grała w tamtejszym Płomieniu, w sezonie 2008/09 reprezentowała ówczesną Skawę UE Kraków, a w następnym – również II-ligowy – Maraton Krzeszowice. Teraz osiedliła się niedaleko od Nowego Sącza, jednak na razie rozmowy są wstrzymane ze względu na kontuzję nogi, jaką odniosła podczas gry w siatkówkę plażową.
Z kolei do trzecioligowych Iskier Chełmiec odejdzie prawdopodobnie 23-letnia skrzydłowa Ewelina Nawieśniak, która trenowała już z nimi (m.in. na obozie). – Czekam aż działacze Iskier odezwą się z oficjalną propozycją, bo na razie, dość dawno, mieliśmy tylko wstępne ustalenia – wyjaśnia Zygmunt Wójsik.

Prezesowi Jedynki, Piotrowi Górnikiewiczowi – dzięki własnym kontaktom i powiązaniom sponsorów jego klubu oraz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – udało się zorganizować przyjazd gwiazd rodzimej siatkówki. 12 września w Tarnowie spodziewani są: kapitan reprezentacji Polski, pozyskany przez ZAKSĘ ze Skry Bełchatów, Marcin Możdżonek oraz Sebastian Świderski. „Świder” obecnie jest drugim trenerem kędzierzynian, ale przez kilkanaście lat był czołowym (i jednym z najbardziej widowiskowych) polskim zawodnikiem. – Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, to wezmą udział w dużym spotkaniu z młodzieżą z kilku gimnazjów, zwłaszcza dzieciakami z klas sportowych, w tym ćwiczącymi w Jedynce – opowiada Górnikiewicz.

Rozstrzygnęło się też, że hala współpracującej z klubem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie nie zostanie ukończona przed inauguracją ligi. Działacze Jedynki liczą na sporą publiczność w nadchodzącym sezonie i dlatego zdecydowali, że zamiast w I LO ligowa drużyna będzie występowała w hali TOSiR, w której wcześniej grali choćby siatkarze Sokoła. W najbliższy weekend PKCh Jedynka ma zagrać w tradycyjnym turnieju „Sitogród” w Biłgoraju.
PAWEŁ FLESZAR

Komentowanie zablokowane.