Ola Król w drodze na Rakowicką

Eliteski UEK znalazły dobrą środkową, która najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu pojawi się w Krakowie. – Umówiliśmy się, że w czwartek zacznie treningi, a w piątek wyjedzie z nami na obóz do Zakopanego – opowiada szkoleniowiec „Ekonomicznej”, Jacek Skrok.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Aleksandra Król przez ostatnie cztery sezony reprezentowała I-ligowy AZS KSZO Ostrowiec Św. Teraz jednak do tej pory nie miała podpisanej umowy z tamtym klubem, choć w minionym tygodniu zaczęły się zajęcia przygotowujące do nowego sezonu. – Dostaliśmy sygnał, że Ola nie jest formalnie związana z KSZO od jej koleżanek. Koleżanek, które teraz są w moim zespole? Przyjmijmy, że koleżanek w ogóle, koleżanek-siatkarek – wyjaśnia Skrok. – Nigdy nie pracowaliśmy razem, ale podczas meczów przeciwko sobie poznałem ją z bardzo dobrej strony. Powinna być sporym wzmocnieniem, ze względu na doświadczenie, umiejętności, warunki fizyczne.

Ola Król jesienią skończy 31 lat, występowała w kilku dobrych klubach w I lidze, a nawet w ekstraklasie, począwszy od Gwardii Wrocław, przez AZS Coroplast Opole (wówczas w Serii B), Politechnikę Częstochowa (w Serii A) i austriacki Feldkirch. Jest absolwentką sosnowieckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W zespole z Rakowickiej będzie rywalizować ze środkowymi Magdaleną Fedorów i Katarzyną Połeć. – Która para będzie w „szóstce”, to się okaże – mówi szkoleniowiec. – Cieszę się, że udało nam się ją pozyskać, bo z dwiema środkowymi nawet trenuje się źle.
Nowa siatkarka z Eliteskami UEK również nie ma jeszcze załatwionych wszystkich kwestii formalnych najprawdopodobniej nastąpi to dopiero pod koniec tygodnia, kiedy z urlopu wróci prezes akademickiego klubu, Bartosz Wanat.

W tej chwili w składzie „Ekonomistek” (podajemy go pod tekstem) jest jedenaście zawodniczek, wakuje obsada pozycji rezerwowej atakującej. – Zostawiamy sobie to jedno miejsce z myślą o jakiejś ciekawej młodej siatkarce, zobaczymy co się z tego wykluje – tłumaczy Skrok. – Na razie da się tą lukę wypełnić, bo łącznie jest pięć skrzydłowych, poczekamy. Sytuacja ze środkową, którą długo nam się nie udawało znaleźć, pokazała, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
PAWEŁ FLESZAR

Obecny skład Elitesek UEK
rozgrywające: Ewa Matyjaszek, Katarzyna Wawrzyniak.
libero: Monika Sroga.
środkowe: Magdalena Fedorów, Aleksandra Król, Katarzyna Połeć.
skrzydłowe: Sandra Cabańska, Magdalena Sadowska, Agata Skiba, Katarzyna Urban, Katarzyna Walawender, wakat(?).
trener: Jacek Skrok, II trener: Przemysław Płaczek, fizjoterapeuta: Łukasz Zarębkiewicz

Komentowanie zablokowane.