Ordnung przy Reymonta

Wisła zakontraktowała dzisiaj Daniela Sikorskiego, który kilka godzin później wziął udział w treningu inaugurującym okres przygotowawczy. Na Reymonta trafi najprawdopodobniej również inny napastnik, Romell Quioto, a przed debiutem w ekstraklasie zaliczy olimpiadę w Londynie. Krakowski klub szuka jeszcze lewego obrońcy.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Wiceprezes ds. sportowych, Jacek Bednarz wyjaśnia, że już dość dawno postanowili z trenerem Michałem Probierzem o zwiększeniu ilości napastników. Ten drugi dodaje, że chciałby przejść na system gry dwójką w ataku. – Nie we wszystkich meczach; może się zdarzyć, że wystawimy jednego lub trzech – zastrzega. – Chodzi o stworzenie alternatywy.
Wiosną 2011 roku Sikorski strzelił gola Wiśle na jej stadionie, potem z Górnika Zabrze przeszedł do Polonii Warszawa, gdzie wiodło mu się kiepsko, ostatecznie został odsunięty od drużyny. – To przeszłość, to temat specyficzny – odpowiada na pytania o problemy. – Bardzo się cieszyłem, kiedy dostałem stąd propozycję. Na pewno będę walczył.

Sikorski – syn bardzo dobrego niegdyś piłkarza Legii Warszawa, Witolda Sikorskiego – ma 25 lat i mierzy 184 cm. – Ma interesujące parametry i umiejętności – przekonuje Bednarz, dodając, że umowa została zawarta na rok, z opcją przedłużenia.
Kiedyś zagraliśmy razem i przekonałem się, jaką ma łatwość wychodzenia na pozycję. Liczę, że ostatnie przejścia i ciężka praca zaciążą w tym kierunku, iż będzie teraz grał coraz lepiej. Jego pracowitości i charakteru jestem pewien, bo znam niemiecką szkołę, którą przeszedł. Dla mnie też ważne jest hasło: „Ordnung muss sein – porządek musi być” – mówi sentencjonalnie Probierz.

Jest duża szansa, że do składu dołączy za jakiś czas Romell Quioto. – Większość spraw jest ustalonych, wysłaliśmy tam umowę wypożyczenia, czekamy na odesłanie – opowiada Bednarz. Quioto został powołany do olimpijskiej reprezentacji Hondurasu, ale wiceprezes ma nadzieję, że pojawi się na treningach w Wiśle zanim wyjedzie na zgrupowanie kadry.
W ubiegłym tygodniu wiślakiem został bramkarz Michał Miśkiewicz. – Próbujemy dotrzymać słowa, że będą tu trafiali ludzie, którzy rozumieją, co tu się znajduje, są Polakami i mają talent – tłumaczy Bednarz. Twierdzi, że skład będzie uważał za zamknięty, jeśli uda mu się pozyskać lewego obrońcę. – Co nie znaczy, że nic nie będzie się już mogło zmienić: jeśli zdarzy się transfer odchodzący, to mamy opracowane warianty zastępstwa – zaznacza.

Ustalił warunki przedłużenia umowy z Siergiejem Pareiką i tak samo ma być wkrótce z Radosławem Sobolewskim. Wisła podpisała też dwuletni kontrakt z Michałem Nalepą, który ostatnio był wypożyczony do Ruchu Radzionków, i wypożyczyła go znowu – do Termaliki Nieciecza.
Nie wiadomo, jak skończy się sprawa Łukasza Garguły, który ma zarzuty korupcyjne, a dzisiaj zaczął przygotowania z resztą zespołu. – Łukasz twierdzi, że jest niewinny i my z prawnych względów powinniśmy domniemywać, że tak jest – podkreśla Jacek Bednarz. Ze zbitki zdań, jakich użył („Czeka mnie poważna rozmowa z Łukaszem” i „W tej chwili wyjściem z sytuacji byłoby rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron”) można wnosić, iż będzie negocjował z piłkarzem takie rozstrzygnięcie. Inna rzecz, że niedawno podobną propozycję klub złożył Kew Jaliensowi i Holender jej nie przyjął – dzisiaj brał udział w zajęciach na głównym boisku.
Ćwiczyło też siedmiu juniorów „Białej Gwiazdy”, dokooptowanych do pierwszego zespołu, w tym Lucas Guedes, syn znanego brazylijskiego obrońcy Clebera. Harmonogram przygotowań znajduje się poniżej.
PAWEŁ FLESZAR

Harmonogram przygotowań Wisły:
25.6-1.7 – treningi w Krakowie (obiekty Wisły i ośrodek w Skotnikach)
2.7-13.7 – zgrupowanie w Prusimiu
4.7 – sparing z AEL Limassol
7.7 – sparing z Lechią Gdańsk
10.7 – sparing z Omonią Nikozja
13.7 – sparingi z Wartą Poznań i Miedzią Legnica
14-15.7 – pobyt w Krakowie
16.7-30.7 – zgrupowanie w Moravskich Toplicach na Słowenii, w tym sparingi z Hannover 96 i TSG 1899 Hoffenheim
31.7-10.8 – treningi w Krakowie
11.8 – mecz 1/16 Pucharu Polski
18-19.8 – start T-Mobile Ekstraklasy

Skomentuj