Ostatni turniej na Świecie

Joker Mekro Świecie będzie gospodarzem Turnieju Mistrzów Grup II ligi siatkarek. O awans do wyższej klasy będą tam walczyć – poza miejscową drużyną – AGH Galeco Wisła Kraków, Sokół AZS AWF Katowice i Budowlani Budlex Toruń. Z kolei męskie zespoły spotkają się w Kętach.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Obydwa turnieje, zamykające praktycznie seniorski sezon w Polsce, zostaną rozegrane 18-20 maja, drużyny będą rywalizować systemem każdy z każdym, a awans przypadnie dwóm najlepszym z każdych zawodów.
Termin turnieju kobiet był znany od dosyć dawna, ale dopiero w ostatnich dniach rozstrzygnęła się jego obsada – 28 kwietnia w grupach I i III, a 3 maja w grupie II. Do 4 maja zainteresowane kluby mogły składać oferty organizacji imprezy, dzisiaj konkurs został rozstrzygnięty. U kobiet oferty złożyły Sokół i Joker. – Nie mogę zdradzać szczegółów ofert, ale przygotowana przez Świecie była lepsza – mówi Angelika Miś z Wydziału Rozgrywek PZPS.

Joker wpisał do oferty dwa obiekty: nową Halę Widowiskowo-Sportową na 1300 miejsc oraz nieco starszą i mniejszą Halę Sportową Gimnazjum nr 3, w której zespół grał mecze z jakichś względów przeniesione. – Obydwie spełniają wymogi, były zweryfikowane przed sezonem – zaznacza Angelika Miś.
– Projekt jest taki, żeby w piątek i sobotę grać w większej hali, a w sobotę w mniejszej – tłumaczy Andrzej Nadolny, prezes i twórca klubu, a jednocześnie trener zespołu. – W sobotę duża hala jest zajęta przez, zaplanowane dużo wcześniej, mistrzostwa Polski w kulturystyce.
Nadolny wyjawia, że jego klub zapewnił w ofercie darmowe noclegi dla wszystkich uczestników w trzygwiazdkowym hotelu. – Jednocześnie wynegocjowaliśmy tam bardzo atrakcyjne stawki żywieniowe – twierdzi. – Cieszę się, bo to promocja siatkówki, a jednocześnie sportowa atrakcja dla naszej lokalnej społeczności. To dla nich między innymi staraliśmy się o organizację tych zawodów.

Harmonogram turnieju w Świeciu:
Piątek, 18 maja: Sokół AZS AWF Katowice – Budowlani Budlex Toruń, Joker Mekro Świecie – AGH Galeco Wisła Kraków.
Sobota, 19 maja: Wisła – Budowlani, Joker – Sokół.
Niedziela, 20 maja: Wisła – Sokół, Joker – Budowlani.

Duże wydarzenie czeka również kibiców w Kętach, gdzie spotkają się najlepsze męskie zespoły drugoligowe. Poza miejscowym Kęczaninem wystąpią: Czarni Radom, AKS Rzeszów i AZS UAM Poznań.
PAWEŁ FLESZAR

Skomentuj