Piąteczek dla gości

Po kiepskim starcie w III lidze siatkarze Grunwaldu Chełmek nadrabiają stracony dystans. Dzisiaj odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie, pokonując w Krakowie rezerwy Hutnika, 3:0.

Ekipę z Nowej Huty dopadł w tym tygodniu pech – kontuzji łąkotek doznali Tomasz Kubica z II-ligowej drużyny i Maciej Jedwabny z rezerw. O ile jest szansa, że ten pierwszy wydobrzeje po dwutygodniowym okresie odpoczynku i rehabilitacji, to Jedwabnego czeka najprawdopodobniej artroskopia. Dzisiaj obserwował poczynania kolegów z ławeczki, a poruszał się przy pomocy kuli. Zastąpił go na skrzydle ściągnięty z II-ligowego składu Igor Dutkiewicz.
Z kolei u przyjezdnych zabrakło Jakuba Wabika i Aleksandra Słysza. – Wszyscy pracujemy, a oni akurat nie zdołali się wyrwać – wyjaśnia Michał Skrzypiński, grający trener Grunwaldu, pamiętany tutaj z występów w AZS AGH Kraków i Okocimskim Brzesko oraz I-ligowym Energetyku Jaworzno.
Początkowo gospodarze radzili sobie nieźle, wydając przyjezdnym wojnę na ostre serwisy z wyskoku. W ich szeregach punktowali Szymon Seliga, Maciej Janawa i Kamil Lach, a tam – w dwóch różnych obejściach – Kacper Urbaniak. Było 2:1, 5:4, 5:7, 8:9, 12:11, 15:15, 16:18, 19:19.
Potem krakowianie zepsuli dwie piłki, jedną sprytnie otarł im o blok Paweł Rejdych, Piotr Książek skończył atak, a Marek Adamaszek – dwa, w tym na 20:25.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Odtąd jednak skrzydłowy Grunwaldu skakać mógł już tylko z radości, bo jego zespół zgłosił kontuzję libero i Adamaszek zaczął pełnić tę rolę (także dzięki temu, że koszulkę w innym kolorze pomógł znaleźć dla niego sędzia).
Szybko zrobiło się 3:7, w czym wydatny udział miał Marcin Szyszka, lecz podania Piotra Bogusiewicza zaowocowały odwróceniem wyniku – 8:7 po efektownym wejściu z szóstej strefy Seligi. Dalej jednak młodzi krakowianie zaczęli się mylić (9:14), a chwilami nie mogli opanować gorących głów – dobre zagranie nierzadko kontrapunktując prostym błędem.
Zawodnicy Grunwaldu  natomiast nie wybijali się wysoko i nie oszałamiali siłą (Skrzypiński: „Późno zaczęliśmy przegotowania i „fizyka” na razie zawodzi”), ale na ogół omijali blok, kręcąc nadgarstkiem. Po asie Rejdycha zrobiło się 10:16, a kiedy skopiował to Urbaniak – 15:22. Na finiszu 2. seta drobny lifting rezultatu zapewnił zagrywkami Lach – 19:25.

Kiedy w trzecim secie miejscowi zgubili się pod siatką i Skrzypiński huknął przy zupełnie pustej, a potem sam zablokował, wynik brzmiał 9:11 i wydawało się, że lada chwila jego koledzy-podopieczni zaczną „piąteczek” w pysznych humorach. Ciągle jednak nie stracili na to nadziei również „Hutnicy” – seria serwisów Seligi (w tym as) i „czap” Dutkiewicza z Bartoszem Bielendą zmieniła zapis cyfrowy na 15:11. Wówczas zawodnicy Grunwaldu wyciągnęli piłkę daleko zza boiska, oddali ją „darmo”, ale zatrzymali zaraz zbicie przeciwników. – To była przełomowa akcja, a dla nas całe spotkanie to nauka, ewidentna nauka – uważa trener Dobrego Wyniku, Łukasz Przybyła. – Chyba wtedy właśnie zwróciłem im uwagę, że mimo wskazówek ani razu dotąd nie kiwnęli w środek, tylko wszystko starali się ładować na siłę.
Po sytuacyjnym zbiciu Szyszki (wykonał coś w rodzaju koszykarskiego dwutaktu), asie Skrzypińskiego i pojedynczym bloku Książka było już 16:17. Krakowianie jeszcze walczyli (18:17, 20:19), jednak animusz odebrali im najbardziej doświadczeni chełmczanie: Książek (as), Skrzypiński (dwie „czapy” i krótka) oraz Marek Nowak (dwa ścięcia), który także ma za sobą staż w Energetyku. 20:24, 21:25.
– Chcielibyśmy być w „czwórce” i „pozahaczać się” o II ligę; nie mówię o awansie, bo to raczej za dużo, tylko tworzeniu trzonu zespołu dzięki grze w czołówce – podsumowuje Michał Skrzypiński, którego ekipa zainaugurowała sezon porażką w Bobowej, ale w dwóch następnych kolejkach już zwyciężała.
PAWEŁ FLESZAR

Reportaż o siatkówce męskiej w Grunwaldzie można przeczytać TUTAJ.

HUTNIK DOBRY WYNIK II Kraków – GRUNWALD Chełmek 0:3 (20:25, 19:25, 21:25)
Sędziowali: Bohdan Drab i Mariusz Ferenczak (Kraków).
HDW: Janawa, Seliga, Bielenda, Bilczewski, Dutkiewicz, Lach oraz Zych (l), Cisło, Kusy, Bogusiewicz. Trener: Łukasz Przybyła.
GRUNWALD: Rejdych, Adamaszek (od 2. seta – l), Skrzypiński, Szyszka, Urbaniak, Książek oraz Gormularz (l), Nowak, Matyja. Trener: Michał Skrzypiński.

Pozostałe wyniki i tabelę III ligi siatkarzy można znaleźć TUTAJ.

Komentowanie zablokowane.