Półfinałowa powtórka z rozrywki

Siatkarki Akademii Wychowania Fizycznego wygrały dzisiaj, 2:0, w hali Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, czym zagwarantowały sobie wejście do czołowej czwórki AMM, której skład jest praktycznie rozstrzygnięty.

„Wuefistki” przejęły inicjatywę od początku (2:4, 4:6, 6:8, 7:9) a ile razy rywalki były tuż, tuż – odskakiwały. Po ataku Joanny Madzi i „czapie” Eweliny Klity było 11:12, ale przerwała im Anna Dziekan, potem wyrzuciły piłkę w aut, a Magdalena Domagalska zaliczyła asa – 12:15.
Znowu Madzia i 14:15, jednak Mariola Bucka z koleżankami podbijają uderzenie z obejścia Katarzyny Rerak i dobitkę wspomnianej skrzydłowej UEK na pustej siatce i jest 14:18. I jeszcze raz Joanna Madzia kąsa z lewej flanki, szóstej strefy i zza boiska, robi się 19:19, lecz wtedy gospodynie nie wykorzystują kilku okazji do kontr, a po drugiej stronie bezlitosna jest Alicja Rak. Ścina dwukrotnie, aplikuje tamtym asa, sprawę zamyka zaś Katarzyna Świeży. 20:25.
W drugim secie szybko zrobiło się 0:4 i 1:6, dalej 5:6 po tym jak Agnieszka Czekaj przyspieszyła ataki. Ustawienie Świeży za linią końcową, Buckiej w II linii oraz Izabeli Cieżyńskiej, Olgi Porzezińskiej i Rak pod siatką skutkowało jednak znacznym zwiększeniem różnicy – 7:15. Jeszcze próbowały się odgryzać Rerak (obejście i as) z Katarzyną Grzywną (zbicie plus serwis pod dobitkę Reginy Turczanik) – 15:20 – ale reszta to trzy auty „Ekonomistek” i dwa asy Domagalskiej. 15:25.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

W tej sytuacji AWF zakwalifikowała się do półfinałów jako druga drużyna z grupy A (za Akademią Górniczo-Hutniczą, która zapewniła sobie awans już wcześniej – pisaliśmy o tym TUTAJ). Zmierzy się tam z PWSZ Tarnów, która triumfowała bez straty seta w grupie B. AWF i PWSZ spotkały się już w ubiegłosezonowym półfinale, kiedy górą były tarnowianki. Wtedy można to było uznać za niespodziankę, ale teraz to one są faworytkami, gdyż jako reprezentacja uczelni występuje większość PKCh PWSZ Tarnów, zajmującego piątą lokatę w grupie czwartej II ligi.
W drugim półfinale również szykuje się powtórka z rozrywki, bowiem przeciwnikiem AGH będzie najprawdopodobniej Uniwersytet Jagielloński. Teoretyczne szanse na drugie miejsce w grupie B mają Collegium Medicum i Krakowska Akademia, lecz dziewczynom UJ wystarczy zdobycie seta w jutrzejszej zaległej konfrontacji, kiedy o g. 20 podejmą KA, która jeszcze seta nie zdobyła.
W tym sezonie w każdym półfinale rozgrywa się tylko po jednym meczu. Półfinały i finały (spotkania o poszczególne miejsca w AMM) odbędą się w II semestrze, ale czołowa czwórka ma już teraz zagwarantowaną kwalifikację do turnieju Strefy C akademickich mistrzostw Polski, zaplanowanego na 10-13 kwietnia na obiektach Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Z kolei siatkarki UEK (równolegle walczące w II lidze, co ostatnio opisywaliśmy TUTAJ) zagrają na pewno w finałach AMP jako ich gospodynie. Do Rzeszowa będzie mogła pojechać za to jeszcze piąta drużyna z Małopolski, wyłoniona spośród uczelni, które w grupach A i B uplasują się na pozycjach 3-4.
PAWEŁ FLESZAR

UNIWERSYTET EKONOMICZNY w KRAKOWIE – AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO 0:2 (20:25, 15:25)
Sędziowali: Aleksandra Cul i Andrzej Sobieraj (Kraków).
UEK: Mazurkiewicz, Szklarczyk, Turczanik, Klita, Madzia, Rerak oraz Mistygacz (l), Grzywna, Czekaj. Trener: Kacper Osuch.
AWF: Domagalska, Świeży, Cieżyńska, Porzezińska, Rak, Dziekan oraz Bucka (l), Damiza, Albrycht, Wisła. Trener: Lidia Stanisz.

Wszystkie wyniki AMM siatkarek można znaleźć TUTAJ, a terminarz TUTAJ.
Wszystkie wyniki AMM siatkarzy można znaleźć TUTAJ, a terminarz TUTAJ.

Komentowanie zablokowane.