Świąteczna siatkówka. Powrót „Miszy”

Między dzisiejszą kolejką a następną siatkarscy ligowcy będą mieli dość długą przerwę (niektórzy do 7 stycznia, inni do 11, a nawet 14). Bodaj najciekawszym siatkarskim wydarzeniem okresu świąteczno noworocznego w Krakowie będzie turniej w hali Uniwersytetu Ekonomicznego, 29 i 30 grudnia. Poza Armaturą Eliteskami wystąpią w nim inne zespoły zaplecza ekstraklasy – Silesia Volley Mysłowice/Chorzów i PLKS Pszczyna. Stawkę uzupełni dwóch drugoligowców: lider grupy IV, Szóstka Biłgoraj oraz zajmujący czwarte miejsce w grupie I – Piast Szczecin.

Z kolei najlepsza w III lidze małopolskiej, walcząca o awans Bronowianka Kraków wyjeżdża na turniej do Mysłowic. Zmierzy się tam 28-29 grudnia ze koalicją drużyn z grupy II drugiej ligi: liderującą Silesią Volley II (gospodarz imprezy), szóstym UKS Krzanowice i ósmym SMS Opole. Obsadę uzupełnia silny zespół z SMS Edu Sport w Bielsku-Białej, który wystąpi pod szyldem Aluprof BKS II.
Trener ekipy z Bronowic, Marek Kępa planował też przedświąteczne test-mecze w Katowicach z tamtejszym Sokołem, które miały być pierwszą przymiarką zawodniczek do przyszłosezonowego składu. Zostaną one jednak przełożone na połowę stycznia i wówczas w składzie krakowskiej ekipy ma wystąpić gościnnie kilka siatkarek.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Wiele zespołów z wyboru lub konieczności będzie po prostu trenować na własnych obiektach. W tym I-ligowa KA Wanda Instal, dla której będzie to sposób ponownego wprowadzenia do składu Bartosza Mischke. – Nie mogę wpuścić „Miszy” od razu do gry, więc sparingi, turnieje nie mają sensu. Musi jak najwięcej spokojnie poćwiczyć z drużyną – tłumaczy opiekun krakowian, Grzegorz Silczuk.
Skrzydłowy, który wskutek kontuzji barku pauzował od początku listopada, może wrócić do zajęć już w przyszłym tygodniu. Według jego relacji, zabiegi rehabilitacyjne przynoszą coraz lepsze rezultaty. – Ma zabiegi z człowiekiem, który dawniej pracował w sekcji koszykówki Wisły – opowiada Silczuk. – Przed laty ja, gdy jeszcze grałem w Wawelu, chodziłem do niego i też mi pomógł. Bardzo dobry fachowiec.
PAWEŁ FLESZAR

Skomentuj