Puchar pełen derbów

Bardzo ciekawie zapowiadają się tegoroczne rundy Pucharu Polski siatkarek i siatkarzy. Zespoły z Małopolski bowiem powpadały w losowaniu na siebie. W II lidze zadebiutuje Kampus Wielicki.

Jako pierwsi, już 22 września, zmierzą się w Andrychowie tamtejszy MKS z Hutnikiem Kraków. Oni mieli o tyle pecha, że większość drugoligowców w I rundzie dostała wolny los. Zwycięzca tego meczu zagra 8 października w Sanoku z TSV Cellfast. Drużyna, która przejdzie dalej wpada w III rundzie, 15.10, na lepszego z pary Czarni Rząśnia – TKS Tychy, a w czwartej rundzie, 22.10 – na Avię Świdnik.
22 października, w IV rundzie, generalnie włączają się do rywalizacji I-ligowcy. Do niezwykle interesującej, następnej derbowej konfrontacji dojdzie w Kętach, gdzie Kęczanin podejmie wówczas AGH 100RK Kraków! Dalej może zrobić się równie ekscytująco – w V rundzie, 26 listopada, kęczanie lub „Agiehowcy” są rozpisani w diagramie na zespół ze ścieżki opisywanej w poprzednim akapicie, czyli rywalem któregoś z nich może być Andrychów lub Hutnik…


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Informowaliśmy niedawno, TUTAJ, o projekcie derbowego spotkania towarzyskiego, Hutnik – AGH 100RK, na otwarcie hali III LO, na os. Wysokim. Decyzja w tej sprawie ma zapaść jutro. – Rozmawiałem z trenerem AGH, Andrzejem Kubackim. Trochę nie pasuje mu grać zaraz w poniedziałek, ale deklarował, że chce z nami współpracować – opowiada prezes klubu z Nowej Huty, Mirosław Janawa. – W czwartek ma mi dać odpowiedź. Liczę, że będzie pozytywna; jeśli nie, będziemy szukać innego przeciwnika.
O przygotowaniach AGH 100RK pisaliśmy TUTAJ.

Ciekawie będzie także u pań, gdzie ekip jest mniej, a z Małopolski tylko dwie: obowiązkowo Ekstrim Gorlice jako I-ligowiec, a także zgłoszony drugoligowiec, AGH Kraków (pod tym szyldem wystąpi w najbliższym sezonie Pogoń Proszowice). Zostały one zderzone ze sobą, a ten drugi zespół będzie gospodarzem konfrontacji zaplanowanej na 15 października.
Zwycięzca zmierzy się w następnej rundzie, 19 listopada, z lepszym z pary SMS Szczyrk – Karpaty Krosno. Gospodarzem będzie Ekstrim lub AGH.

W uzupełnieniu tematu siatkówki żeńskiej, choć ligowej a nie pucharowej – MKS MOS Wieliczka będzie grał teraz pod nazwą: Kampus Wielicki. Klub z „Miasta Soli” w minionym sezonie występował jako Powiatowy Park Rozwoju, natomiast teraz przybierze miano zespołu szkół, z którego hali korzysta.
PAWEŁ FLESZAR

Komentowanie zablokowane.