Rakowicka ciągle niezdobyta

Po jednym z najbardziej emocjonujących spotkań bieżącego sezonu akademickich mistrzostw Małopolski siatkarze Uniwersytetu Ekonomicznego pokonali po tie-breaku AWF, dzięki czemu wystąpią w finale.

„Wuefiści” zaczęli z kopyta – trzy bloki, wynik 0:3 i czas trenera gospodarzy, Marka Grzybowskiego. Po nim jednak ciągle rządził pod siatką Gniewomir Krupczak, na różne sposoby uderzając ze środka – 2:7, 4:9. Gospodarze zwarli szeregi w obronie, Piotr Adamski wypuszczał w bój Jakuba Czubińskiego, zrobiło się 10:11, a kiedy wystawił krótką jedną ręką – 11:12. Po chwili popełnił błąd (11:15), ale i w tym aspekcie rywalizacja była wyrównana – 16:16, 18:18, 20:20. Decydującym momentem był as Dawida Gaduli i dwie pomyłki „Ekonomicznej” (20:23), a gdy Roman Kącki wybrnął z bardzo trudnej sytuacji i wygarniając piłkę zza pleców posłał ją tuż za siatkę, wiadomo było, że jego zespół nie da sobie wyrwać zwycięstwa. 21:24 i 22:25.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

W drugim secie przeciwnicy jednak zupełnie przejęli kontrolę. Po serwisach Marcina Typela, który spóźnił się i wszedł na parkiet w połowie poprzedniej partii, rezultat brzmiał 5:2, trzy bloki UEK zmieniły go na 11:5 i 13:6, ciosy Czubińskiego z lewej flanki i Macieja Wolnego z serwisu – na 18:12, a kolejne zagranie „Słonia” jedną ręką – tym razem w linię końcową – na 20:13. Poderwani przez Krupczaka (as) i Bartosza Szpyrkę goście zbliżyli się na 21:18, lecz przerwał im Typel, wymiana błędów skutkowała stanami 24:19 i 24:22 (tu jeszcze dołożył się skutecznym ścięciem Szpyrka), aż zakończył ją Czubiński, przełamując ręce rywali. 25:22.
Od początku tie-breaka prowadzenie się zmieniało (1:2, 3:2, 3:4, 6:4, 6:7, 9:7), w środku w obozie „Ekonomistów” dochodziło do kłótni, a po jego zakończeniu do – oględnie mówiąc – uszczypliwości trenerskich. Sportowo najciekawsze były pojedynki dwóch atakujących, Wolnego i Szpyrki. Na ogół korespondencyjne, bo zbijali z przeciwległych skrzydeł, ale spotkali się też oko w oko. Kiedy Maciek „zaczapował” Bartka było już 13:10, ale po rewanżu tego drugiego – tylko 13:12. Na finiszu najwięcej zimnej krwi zachował Typel.

Tym samym męska reprezentacja Uniwersytetu Ekonomicznego już drugi sezon z rzędu pozostaje niepokonana we własnej hali w akademickich rozgrywkach wojewódzkich, choć podejmowała tutaj wszystkie liczące się w Małopolsce uczelnie.
I to się już nie zmieni, gdyż… finał odbędzie się na obiekcie AWF: 24 marca, o g. 20, UEK zmierzy się w nim z Akademią Górniczo-Hutniczą (drugi półfinał opisywaliśmy TUTAJ).
Inną sprawą są półfinały mistrzostw Polski. W minionym roku taki turniej strefowy przy Rakowickiej nie udał się gospodarzom, ale w tym dostaną możliwość rehabilitacji, gdyż 11-13 kwietnia ich uczelnia znowu organizuje męskie półfinały.
PAWEŁ FLESZAR

UNIWERSYTET EKONOMICZNY – AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO 2:1 (22:25, 25:22, 15:12)
Sędziowali: Krzysztof Karwowski i Andrzej Sobieraj (Kraków). Widzów: 25.
UEK: Adamski, Czubiński, Król, Wolny, Życki, Nieckarz oraz Kołodziej (l), Typel. Trener: Marek Grzybowski.
AWF: Szałański, Gadula, Madej, Szpyrka, Kącki, Krupczak oraz Dembiec (l). Trener: Wojciech Kasza.

Komentowanie zablokowane.