Rewanże na pocieszenie

Małopolskie drużyny zajęły miejsca 5-8 półfinałów akademickich mistrzostw Polski. Największą satysfakcję w tym gronie mogą czuć siatkarki Uniwersytetu Rolniczego.

O 5. pozycję zmierzyły się Akademia Wychowania Fizycznego i PWSZ Tarnów, marcowi rywale z półfinału rozgrywek wojewódzkich. Wtedy lepsze okazały się tarnowianki, dzisiaj „Wuefistki” wystąpiły w bardzo zmienionym składzie.
I nieco inaczej się prezentowały, nie traciły raz zyskanej przewagi, nie dały się zdominować serwisem. W pierwszym secie Magda Jagodzińska produkowała dla nich najwięcej punktów – z lewego skrzydła i zza linii końcowej bijąc piekielnie mocno po prostej. Asy dołożyły Anna Szturc i Anna Dziekan, a ich uczelnia przeważała 9:7, 12:8, 16:11, 20:13, 25:15.
W drugiej partii młotek do kruszenia oporu przejęła z rąk „Jagody” Ewa Śliwińska, szybko zrobiło się 6:2, 9:3, 11:4. Po drugiej stronie już wcześniej próbowała odgryzać się Małgorzata Ruszel, a później PWSZ walczył ambitnie mając pod siatką linię o średniej wzrostu nie przekraczającej 170 cm: Katarzyna Bardo, Kinga Obal, Edyta Giża.
Zrobiło się 11:8, ale dwa asy Anety Mroczek i ciosy Śliwińskiej wyprostowały sytuację (19:10), resztę załatwiła serwisem Dziekan – 24:11 i zaraz 25:12.
Tym samym AWF, największy przegrany tej fazy – o czym pisaliśmy TUTAJ – zafundował sobie drobne pocieszenie: rewanż za akademickie mistrzostwa Małopolski w konfrontacji z największym ich objawieniem.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Uniwersytet Rolniczy o tyle nie miał za co rewanżować się ekipie UJ, bo pokonał ją we własnej hali w grupie eliminacyjnej AMM. Jednak później to rywalki były wyżej notowane, a dzisiaj dziewczyny z UR zmieniły tę klasyfikację. Wygrały w spotkaniu o 7. pozycję, praktycznie nie wypuszczając inicjatywy z rąk. W pierwszej partii prowadziły 2-3-4 „oczkami”, szturm przeciwniczek zmniejszył różnicę do 24:23, ale ostatnie słowo należało znowu do nich. W drugiej odsłonie nie dopuściły już do nerwowej końcówki w najprostszy sposób – szybko wyszły na 5:2, 12:4, 15:5, 17:7, 20:10, a Magdalena Motyka zamknęła sprawę asem przy 25:13.
Dziewczyny z UJ i PWSZ Tarnów wstawały w niedzielny poranek z arytmetycznymi szansami zakwalifikowania się do czołowej czwórki, jednak o g. 9.30 na parkiecie rozwiały je – odpowiednio – lubelski UMCS i Uniwersytet Rzeszowski (wszystkie wyniki i składy znajdują się pod tekstem).
PAWEŁ FLESZAR

Relacje z meczów o miejsca 1-4 można przeczytać TUTAJ.

O 5. miejsce:
AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO – PWSZ Tarnów 2:0 (25:15, 25:12)
Sędziowali: Aleksandra Cul i Zbigniew Rybicki (Kraków). Widzów: 40.
AWF: Wyporska, Jagodzińska, Mroczek, Dziekan, Śliwińska, Szturc oraz Śliwa (l). Trener: Jerzy Uzarowicz.
PWSZ: Sysło, Wójcik, Szuber, Podlasek, Ruszel, Radwańska oraz Kotfis (l), Obal, Giża, Bardo. Trener: Stanisław Derus.

O 7. miejsce:
UNIWERSYTET ROLNICZY – UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI 2:0 (25:23, 25:13)
Sędziowali: Marcin Skrobot (Kraków) i Piotr Kozioł (Tarnów).
UR: Kiełbasa, Tabor, Kęder, Belotti, Motyka, Migdał oraz Nowak (l), Małodobry, Kościelna. Trener: Janusz Zachara.
UJ: Kruczek, Roziewicz, Gacek, Bielecka, Radkowiak-Kiedacz, Rapacz oraz Winkelmann (l), Sak (l), Harabasz. Trener: Zenon Matras.

Niedzielne mecze grupy B:
PWSZ Tarnów – UNIWERSYTET RZESZOWSKI 0:2 (18:25, 18:25)
Sędziowali: Zbigniew Rybicki i Aleksandra Cul.
PWSZ: Sysło, Wójcik, Szuber, Podlasek, Ruszel, Radwańska oraz Kotfis (l), Bardo, Obal, Giża. Trener: Stanisław Derus.
URz: Filipowicz, Paluch, Warzocha, Grzelak, Beda, Cieśnik oraz Peret (l), Myjak, Tracz, Marszałek, Pelczarska, Krochmal. Trener: Tadeusz Olszowy.

UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI – UMCS Lublin 0:2 (12:25, 16:25)
Sędziowali: Krzysztof Karwowski i Andrzej Sobieraj (Kraków).
UJ: Kruczek, Roziewicz, Gacek, Bielecka, Radkowiak-Kiedacz, Rapacz oraz Winkelmann (l), Sak (l), Harabasz. Trener: Zenon Matras.
UMCS: Bogusz, Żółtańska, Szewczuk, Bartuzi, Czekajska, Wyszomierska oraz Kowalska (l), Niećko, Watras, Jagiełło. Trener: Jacek Rutkowski.

Kolejność grupy B: 1. Uniwersytet Rzeszowski, 2. UMCS, 3. PWSZ T., 4. UJ, 5. Uniwersytet Ekonomiczny.

Komentowanie zablokowane.