Siedemnastu podgryza czwórkę

Contimax MOSiR Bochnia skompletował kadrę na najbliższy sezon II-ligowy. Dzisiaj siatkarze mają pierwszy z dwóch początków przygotowań, drugi zaplanowano na 18 sierpnia.

Robert Banaszak, szkoleniowiec Contimaksu, na poniedziałek, 28 lipca, wyznaczył start indywidualnych ćwiczeń, które zawodnicy mają realizować w swoich miejscowościach. – Wytrzymałość siłowa, trening kondycyjny i siatkówka plażowa – wylicza przepisany dla każdego zestaw. 18 sierpnia wszyscy spotykają się w Bochni na 12-dniowym obozie dochodzeniowym, potem przejdą na rytm bezpośredniego przygotowania do ligi, która zostanie zainaugurowana 27 września.
Przez całe lato w ostrym „gazie” jest czołowy skrzydłowy drużyny, Jakub Czubiński. Na piasku występował w rozgrywkach akademickich (z kolegą z UEK, Piotrem Adamskim), ale przede wszystkim w turniejach punktowanych do rankingu PZPS (głównie Plaży Open, z Marcinem Kapuśniakiem). Opłacało się poświęcić wakacje na wyjazdy i mecze, bo w tym momencie Kuba praktycznie zagwarantował sobie prawo udziału na mistrzostwach Polski w Krakowie, gdzie w ostatnim tygodniu sierpnia zagrają po 24 najlepsze pary męskie i żeńskie. – Ze względu na treningi przed mistrzostwami i potem grę na nich pewnie nie będzie go z nami w trakcie większości obozu – nie łudzi się Banaszak. – Ale cieszę się z jego sukcesu, także dlatego że dzięki czasowi spędzonemu na piasku łatwiej mu będzie dojść do formy halowej.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Wyjaśnia, iż zespół ciągle będą sponsorowały firma Contimax i miasto (poprzez MOSiR), dzieląc między siebie po połowie obciążenia budżetowe. Kadra liczy 17 siatkarzy (całą podajemy pod tekstem); z ubiegłego roku pozostał trzon na czele ze wspomnianym Czubińskim i Szymonem Ściślakiem. Część odeszła, m.in. rozgrywający Julian Mituniewicz. – Postanowił zrobić sobie roczną przerwę od siatkówki – wyjaśnia szkoleniowiec. O przerwaniu kariery myślał też środkowy Michał Nieckarz, jednak ostatecznie nie odwiesi butów na kołek („Będzie trenował tyle, na ile pozwoli mu praca”).
Obowiązki służbowe niekiedy wykluczają również Jakuba Habla i dlatego w składzie znalazło się trzech rozgrywających, dwaj nowi to Dawid Fremel i Mateusz Jarzyna. Poza tym ostatnim doświadczenie II-ligowe mają Konrad Stajer, Krzysztof Pustelnik, Mateusz Kwaśny, Maciej Grajoszek. Jarzyna, Stajer i Pustelnik to 19-latkowie, pozostali są niewiele starsi.

Bocheński team znalazł się tak jak poprzednio w grupie VI drugiej ligi, jednak zmieni się jej skład i system rozgrywek. Dokładnie opisywaliśmy to TUTAJ, w skrócie – 10 ekip po sezonie zasadniczych zostanie podzielonych na „górną” czwórkę play off, „dolną” czwórkę play out i miejsca 5-6, które zakończą w tamtym momencie sezon. Na faworytów zapowiadają się Hutnik Kraków i TSV Mansard Sanok, o ile nie przedłuży się im proces zgrania nowych zawodników.
– Nie sądzę, żeby mieli z tym problemy – uważa Banaszak. – Poniżej postawiłbym Błękitnych Ropczyce, którzy też będą mocni, ale wszystkich z tej trójki będzie można „ugryźć”. Reszta grupy powinna być wyrównana, ale naszym celem jest zakwalifikowanie się do czwórki play off.
PAWEŁ FLESZAR

Kadra Contimaksu na sezon 2014/15 (w nawiasach ostatnia przynależność klubowa nowych zawodników)
rozgrywający: Dawid Fremel (Wawel Kraków), Jakub Habel, Mateusz Jarzyna (MKS Andrychów)
libero: Mateusz Kwaśny (Winner Czechowice-Dziedzice)
atakujący: Krystian Kmiecik (powrót po kontuzji), Krzysztof Pustelnik (Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla), Szymon Ściślak
przyjmujący: Jakub Czubiński, Maciej Grajoszek (Exact Systems Norwid Częstochowa), Roman Kącki, Dawid Małysza, Kacper Zduleczny
środkowi: Rafał Madej, Michał Nieckarz, Konrad Stajer (Volley Rybnik), Bartłomiej Wleciał (Mszanka Mszana Dln.), Jakub Zmarz.
trener: Robert Banaszak; trener przygotowania fizycznego: Rafał Madej; kierownik drużyny: Czesław Kumorek.

Komentowanie zablokowane.