Sobotnie popołudnia w Parku

Wielickie siatkarki zagrają w II lidze pod nową nazwą. Wcześniej pierwsza w historii klubu wychowanka trafi do Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Pisaliśmy TUTAJ o roszadzie na stanowisku trenera seniorek MKS MOS i o rozmowach z kandydatem na mecenasa drużyny. Zostały one uwieńczone powodzeniem – w najbliższym sezonie wystartuje ona pod nazwą Powiatowy Park Rozwoju Wieliczka, samorządowa instytucja dofinansuje jej udział w rozgrywkach. Siatkarki otrzymają kilkusetzłotowe stypendia, co też będzie swego rodzaju przełomem, bo od grudnia ubiegłego roku nie miały żadnych gratyfikacji.
– Powiatowy Park Rozwoju pokryje nam ponad połowę budżetu; bez niech nie mielibyśmy szans na grę w II lidze – podkreśla szkoleniowiec zespołu, Jerzy Janeczek.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Drugim historycznym wydarzeniem – poza zmianą szyldu – jest zakwalifikowanie pierwszej w dziejach klubu wychowanki do SMS PZPS. Dla Alicji Grabki, która rozpocznie edukację i treningi w sosnowieckiej „Szkole” jest to uwieńczenie niezwykle udanego sezonu. Od drugiego miejsca w listopadowym Turnieju Nadziei Olimpijskich, przez powołanie na kampy szkolenia centralnego, awanse do finałów w kategoriach juniorek i młodziczek, aż po „srebro” gimnazjady (i nagrodę indywidualną na niej) i „brąz” ogólnopolskiej olimpiady młodzieży.
Wspomniane czerwcowe wicemistrzostwo gimnazjady dla ekipy prowadzonej przez Jana Mazura było swoistym „dokapitalizowaniem” piątego miejsca jakie wieliczanki zajęły w MP młodziczek. – Grały świetnie, nie spodziewałem się aż tak dobrej postawy; tylko dziewczyn z Malborka, które co roku zdobywają medale nie udało się pokonać – opowiada Mazur.
Nobilitujące dla szkolenia w MKS MOS jest również tegoroczne zainteresowanie klubów ligowych jego zawodniczkami. Izabela Bałucka, wychowanka Grzegorza Stareńczaka, powinna zadebiutować jesienią w I lidze w Karpatach Krosno (informowaliśmy o tym TUTAJ), różne propozycje miały również Katarzyna Świeży, Magdalena Tyrańska i Aleksandra Urban, które ostatecznie zostaną w „Mieście Soli”. W kadrze znajdzie się też grupa juniorek, które doszły do szóstego miejsca w krajowym czempionacie w tej kategorii wiekowej.

Odchodzi Ewelina Warzecha, Maja Krzysiek prawdopodobnie trafi do Salosu Kraków, Katarzyna Durbas przerywa karierę, nieokreślone są losy Pauliny Kerep. – Czekam na jasną deklarację Pauli, czy chce jeszcze u nas występować – mówi Janeczek. Dodaje, że inna dotychczasowa rozgrywająca Katarzyna Borowska wróci na swoją „starą” pozycję atakującej.
29 lipca ustalono początek przygotowań do nowego sezonu, ale nie dla całego zestawienia podanego pod tekstem. Olga Klocek i Alicja Nabielec, ze względu na problemy z plecami, na razie mogą grać najwyżej na piasku, przerwa tej drugiej od ćwiczeń w hali może potrwać jeszcze kilka miesięcy.
Janeczek rozmawiał z 20-letnią zdolną środkową, Izabelą Wszołą, wychowanką Szóstki Biłgoraj, która ostatni sezon spędziła w Silesii Volley II Mysłowice. – Nie widzę dalej tego tematu, bo Iza raczej zmieniła plany. W tej sytuacji ciągle szukam środkowej – mówi. Wyjawia, że władze powiatu, które zaangażowały się w pomoc siatkarkom, oczekują kolejnej progresji wyników. Skład jest młody, ale kryje się w nim spory potencjał, który może się uwolnić w sobotnie popołudnia podczas II-ligowych spotkań. – Ciekawe, jak to będzie wyglądało? „Po owocach ich poznacie”… – uśmiecha się trener.
PAWEŁ FLESZAR

Kadra Powiatowego Parku Rozwoju Wieliczka (w nawiasach ostatnia przynależność zawodniczek, które w minionym sezonie nie występowały w II lidze w barwach MKS MOS)
Rozgrywające: Magdalena Jaszkowska, Urszula Mazur (z grup młodzieżowych)
Libero: Kinga Kotula (z grup młodzieżowych), Weronika Olipra (z grup młodzieżowych), Aleksandra Urban
Przyjmujące: Monika Antos, Olga Klocek, Katarzyna Świeży, Paulina Tkaczyk (z grup młodzieżowych), Magdalena Tyrańska
Atakujące: Patrycja Bandura (Płomień Sosnowiec), Katarzyna Borowska, Iwona Marczak, Nina Suchan
Środkowe: Alicja Nabielec, Beata Skimina, Aleksandra Stanecka (obie z grup młodzieżowych), Marta Świerczyńska

Komentowanie zablokowane.