Walczykowski atakuje Piastowską

AGH 100RK AZS Kraków doszedł do porozumienia z nowym siatkarzem, kompletując praktycznie I-ligową kadrę, która rozpocznie przygotowania w pierwszy poniedziałek sierpnia.

O składzie akademików na nowy sezon pisaliśmy TUTAJ. Mógł być kompletny już wtedy, ale jeden z celów transferowych nie wypalił. – Rozmowy toczyły się dosyć sprawnie, ale w pewnym momencie się urwały; „współpraca się nie zawiązała” – opowiada członek zarządu krakowskiego klubu, Arkadiusz Jesionek, nie chcąc zdradzać nazwiska zawodnika. Wśród atakujących, z którymi kontaktowali się później wymienia Jana Króla, ostatecznie teraz dogadali się z Igorem Walczykowskim. – Wydaje się, że wraz z Michałem Dzierwą stworzą fajną parę atakujących – uważa Jesionek.
Walczykowski ma 24 lata i jest wychowankiem Skry Bełchatów, do której trafił po kilku treningach w leżącej blisko miejsca jego zamieszkania, Łęczycy. Ze Skrą zdobył złoty medal mistrzostw Polski kadetów i brąz czempionatu juniorów – na tym drugim turnieju wybrano go również najlepszym atakującym. Skończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Spale, a potem przez dwa lata znajdował się w kadrze Skry: ćwiczył z pierwszym zespołem, występował w II-ligowych rezerwach i w Młodej Lidze (wicemistrzostwo w sezonie 2010/11). W dwóch następnych sezonach grał w I lidze (KPS Jadar Siedlce i Kęczanin), a w ostatnim – w II-ligowym MCKiS Energetyk Jaworzno.
Jak wyjaśnia działacz, Igor najprawdopodobniej podejmie studia na Akademii Górniczo-Hutniczej, ma się zgłosić do dodatkowej, wrześniowej rekrutacji.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Tajemnicą poliszynela jest, że trenerem AGH 100RK AZS zostanie Andrzej Kubacki. Ze względu na pewne formalności klub na razie nie chce tego ogłaszać. – Pierwszego dnia przygotowań wszyscy oficjalnie dowiedzą się, kto poprowadzi drużynę – kwituje sprawę Arkadiusz Jesionek.
Drugim trenerem ma być Przemysław Płaczek, a w najbliższym czasie zostanie wybrany także trener przygotowania motorycznego. Członek zarządu wyjawia, że jest trzech kandydatów do tej funkcji.
Start przygotowań zaplanowano na poniedziałek 4 sierpnia, jednak przez pierwszy tydzień będą się toczyć w niepełnym składzie. Kilku „Agiehowców” bowiem wyjeżdża do Rotterdamu na Europejskie Igrzyska Studenckie w barwach krakowskiej uczelni, natomiast Tomasz Głód będzie tam reprezentował jeszcze Politechnikę Rzeszowską. Drużyna Akademii w najbliższy weekend spotyka się przy Piastowskiej, gdzie będzie miała przez kilka dni zajęcia przed wyjazdem do Holandii.

W tym sezonie zespół ma ćwiczyć i występować w lidze w sąsiedniej hali obiektu Studium WFiS AGH. W połowie sierpnia jednak będą w niej malowane linie i w tym okresie ekipa wróci na „stare śmieci”. Powstaje też kalendarz sparingów. – Chcielibyśmy między innymi zagrać w Świdniku, w Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii – mówi Arkadiusz Jesionek.
Nie jest jeszcze przesądzona obsada rozgrywek na zapleczu ekstraklasy, które najprawdopodobniej zostaną zainaugurowane w ostatnią sobotę września. Zaskakująco bowiem Caro Rzeczyca, który miał zamienić się miejscami z TKS Tychy, nie wysłał zgłoszenia w regulaminowym terminie, 10 lipca, ale zrobił to… dzisiaj. Jest jeszcze Morze Bałtyk Szczecin, które kilkanaście dni temu wysłało pismo do PZPS, wyrażając chęć gry w tej klasie. W miniony weekend kwestiami ligowymi na różnych poziomach zajmował się Wydział Rozgrywek. – Ostateczne decyzje w sprawie I ligi, nieterminowego zgłoszenia Rzeczycy i podania Morza, będzie musiał podjąć zarząd – mówi Jacek Sęk, przewodniczący WR.
PAWEŁ FLESZAR

Zawodnicy, z którymi AGH 100RK AZS doszedł do porozumienia przed nowym sezonem (w nawiasie ostatnie kluby zawodników przychodzących)
rozgrywający: Daniel Górski (Tannourine, South Gas Sporting), Jakub Kosiek
libero: Tomasz Głód (Avia Świdnik)
przyjmujący: Karol Galiński, Paweł Halaba (Młoda Politechnika Warszawska/Metro Warszawa), Patryk Łaba, Paweł Pietkiewicz (Camper Wyszków), Adam Smolarczyk
atakujący: Michał Dzierwa, Igor Walczykowski (MCKiS Energetyk Jaworzno)
środkowi: Patryk Akala, Karol Dudziński (Młoda Asseco Resovia/AKS Rzeszów), Grzegorz Gnatek (Morze Szczecin), Konrad Mucha, Michał Szalacha (Młoda Asseco Resovia/AKS Rzeszów)

Komentowanie zablokowane.