Wojtowicz blisko AGH Galeco Wisły?

Pisaliśmy w piątek, że dotychczasowy trener II-ligowych siatkarek AGH Galeco Wisły Kraków, Lesław Kędryna jest na zwolnieniu lekarskim. Absencja szkoleniowca może się znacznie przeciągnąć, nawet do końca sezonu, nie wiadomo też, kto go zastąpi. Mógłby to być dotychczasowy II trener, Zenon Matras. Na pewno decyzje musza zapaść szybko, gdyż dzisiaj drużyna wznawia treningi, w piątek i sobotę wystąpi na turnieju w Katowicach, a 12 stycznia czeka ją mecz ligowy z Tomasovią (o róznych aspektach sytuacji pisaliśmy TUTAJ).
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, przedstawiciele sekcji siatkówki rozmawiali także z Marcinem Wojtowiczem, obecnie pracującym w sosnowieckiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, który jeszcze przed Świętami przysłał do klubu z Reymonta swoje CV.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Nie do końca wiadomo, kiedy ewentualna praca Wojtowicza w Wiśle mogłaby się zacząć (czy otrzymałby szybkie zwolnienie z SMS), a także na jak długo byłaby zaplanowana. W tej chwili drużyna siatkarek stoi przed jednym wyzwaniem – awansu do I ligi, ciągle realnego mimo dotychczasowych niepowodzeń – co rozstrzygnie się wiosną, najpóźniej w maju, kiedy odbędzie się Turniej Mistrzów Grup. Od wyniku walki o tę promocję pewnie byłyby uzależnione dalsze losy osoby prowadzącej zespół.

Wracając do Wojtowicza: w przesłanej do Wisły ofercie zażądał ponoć sporego wynagrodzenia, 6-7 razy wyższego niż otrzymuje Kędryna (od dawna pracujący zresztą w klubie za niewielkie stawki). Oczywiście – wszelkie wstępne kwoty są negocjacyjnymi, a ostateczne mogą być dużo niższe.
Prawdopodobnie również jeden ze sponsorów II-ligowej drużyny, firma Galeco mogłaby przeznaczyć środki na wynagrodzenie trenera (dotąd utrzymywało go Towarzystwo Sportowe Wisły, w którym Kędryna ma etat). Owe fundusze były zaplanowane jesienią na zakontraktowanie nowej rozgrywającej, jednak nie zostały wydane.

Marcin Wojtowicz ma 34 lata, pochodzi z Suchej Beskidzkiej, gdzie uprawiał piłkę ręczną, co kontynuował później w AZS AWF Kraków. Studiując w tutejszej Akademii Wychowania Fizycznego, której jest absolwentem, zdobył też uprawnienia trenera siatkówki. Pracę w tym zawodzie podjął w MKS Muszynianka Muszyna, gdzie w latach 2003-2010 prowadził drużyny we wszystkich kategoriach wiekowych – od grup naborowych po juniorki – oraz zespół III-ligowych rezerw. Ponadto w sezonach 2008-10 był statystykiem ekstraklasowej Muszynianki Fakro.
Później został trenerem II-ligowej Sparty Warszawa, jednak niedługo później stołeczny klub wykupił miejsce w I lidze od Budowlanych Toruń i ostatecznie Wojtowicz prowadził zespół w wyższej klasie oraz w rozgrywkach juniorek. Tuż po sezonie, zakończonym utrzymaniem w I lidze oraz srebrnym medalem mistrzostw Polski juniorek, rozwiązał kontrakt ze Spartą. Został II trenerem, u boku Grzegorza Kosatki w reprezentacji Polski juniorek, która w lipcu zajęła 9. miejsce w mistrzostwach świata. W następnym miesiącu pełnił tę samą funkcję w reprezentacji narodowej kadetek (4. na mistrzostwach świata). Pełni ją do dzisiaj, ponadto jest jednym ze szkoleniowców w SMS.
PAWEŁ FLESZAR

Skomentuj