Zagrałem w Krośnie, to wrócę – aktual.

Męski zespół Karpat jest skompletowany, a żeński prawie. Do pierwszego zawitało kilku starych znajomych, a drugiemu nie udało się jednak pozyskać doświadczonej środkowej.

Pisaliśmy niedawno TUTAJ o transferach do krośnieńskiej drużyny siatkarek. Pozostały w wtedy niej luki na pozycji środkowej, ale wydawało się, że problem rozwiąże pozyskanie 28-letniej Marty Gurtowskiej z Nike Węgrów, o której pozyskaniu wczoraj informowaliśmy. Potem okazało się jednak, że transferu nie będzie. – Wcześniej osiągnęliśmy porozumienie, Marta poprosiła o przesłanie umowy – opowiada prezes Karpat, Andrzej Hojnor. – Teraz jednak przeprosiła, że musi się wycofać z przyczyn osobistych.
– Wszystko było ustalone, niestety w ostatnich dniach skomplikowała się moja sytuacja osobista i zdrowotna – wyjaśnia Marta Gurtowska. – Uniemożliwia mi ona wyjazd do innego miasta na ten okres. Prawdopodobnie w najbliższym sezonie nie będę w ogóle grać w lidze.
W tej chwili kadra Karpat liczy 9 siatkarek (spis znajduje się poniżej). – Szukamy dalej, są pewne kandydatki, ale zależałoby nam na rutynowanej zawodniczce – mówi prezes. – Rozmawiałem też z Agnieszką Wajdą. Być może zostanie u nas, podobnie Marta Szcześnik.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Została już skompletowana dwunastka siatkarzy, którzy pod wodzą Jakuba Heimrotha wystartują w II lidze. Ruch transferowy odbywał się pod hasłem wielkich powrotów. Zagra tutaj znowu przede wszystkim Przemysław Bryliński, który na Podkarpaciu z niejednego pieca chleb jadł. Kiedy dwa lata temu odchodził z krośnieńskiego zespołu, był jeszcze środkowym, w Błękitnych Ropczyce został przestawiony na atak, na tej pozycji zagra również w Karpatach. Tyle samo trwała nieobecność Rafała Cabaja, który przyjeżdża z francuskiego Al Caudry, natomiast po roku ponownie zawita do Karpat Szymon Pałka. – Bardzo przyjemnie słyszeć, ze chłopaki chcą powracać do nas, żeby kontynuować tu karierę, albo jeszcze na jej koniec fajnie pograć – zwierza się Hojnor.
Zestawienie męskiego teamu można znaleźć pod tekstem. Pozostało w nim kilku siatkarzy, na czele ze „starą gwardią”, Robertem Książkiewiczem i Tomaszem Gadzałą. Poza wymienionymi wcześniej, przeniesie się na Podkarpacie kilku innych, choćby ze stażem w Młodej Plus Lidze.
– Udało się stworzyć ciekawy zespół, troszkę doświadczonych, troszkę młodszych. Jakoś dajemy radę, żeby to wszystko połączyć, obie ligi – mówi prezes klubu. – Rok temu nie byliśmy w stanie skorzystać z możliwości gry w I lidze męskiej, ale takie są realia finansowe. Nie przeszacowuję, wolę spokojnie w domu spać.

W lutym Karpaty dotknęła potworna tragedia. W wypadku samochodowym uczestniczyła siatkarka i czterech siatkarzy, dwóch z nich zginęło. O powrót do zdrowia walczy Bartosz Wojtal, który pewien czas temu przeszedł skomplikowaną operację kolana. – Coraz bardziej optymistycznie to wygląda, widać szansę na powrót do pełnej sprawności – cieszy się Andrzej Hojnor.
Gdyby ktoś chciał wesprzeć młodego zawodnika w procesie leczenia i rehabilitacji, może zrobić to wpłacając środki na konto:
Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki KARPATY Krosno
nr konta 06 2490 0005 0000 4500 1392 8500
z dopiskiem: Pomoc siatkarzom
– Pomagają różne kluby i osoby, zaangażowała się fundacja Polska Siatkówka, sporo wpłynęło m.in. z Espadonu Szczecin – wylicza prezes Karpat. – Kibice pamiętają…
PAWEŁ FLESZAR

I-ligowy skład Karpat na sezon 2015/16 (w nawiasie poprzednie kluby zawodniczek przychodzących)
rozgrywające: Magdalena Karpińska (Pałac Bydgoszcz – Młoda Liga Kobiet), Aleksandra Mikołajewska
libero: Aleksandra Guzikiewicz (Ekstrim Gorlice)
skrzydłowe: Anna Bączyńska, Dominika Mikołajewska (Orzeł Malbork/Atom Trefl Sopot – Młoda Liga Kobiet), Ewelina Mikołajewska, Paula Słonecka, Klaudia Świstek (Silesia Volley Mysłowice)
środkowe: Magdalena Jurczyk
trener: Dominik Stanisławczyk

II-ligowy skład Karpat na sezon 2015/16 (w nawiasie poprzednie kluby zawodników przychodzących)
rozgrywający: Mateusz Sroka (Błękitni Ropczyce), Michał Witkoś
libero: Rafał Cabaj (Al Caudry Volley)
przyjmujący: Tomasz Gadzała, Marcin Mizera (MCKiS Jaworzno), Szymon Pałka (Błękitni), Bartosz Zimka
atakujący: Przemysław Bryliński (Błękitni), Daniel Kmita (MKS Banimex Będzin – Młoda Liga)
środkowi: Robert Książkiewicz, Mateusz Lewoc (UKS Tempo 25 Olsztyn/Indykpol AZS Olsztyn – Młoda Liga), Michał Matyśniak (Centrum Augustów)
trener: Jakub Heimroth

Komentowanie zablokowane.