Zakopane na trasie z Rytra

Wanda stara się o powrót swojego dawnego zawodnika, Jakuba Blachury. Dwa z trzech lokalnych zespołów siatkarzy nie zaczęły jeszcze przygotowań, ale PZPS zmienił skład i terminarz ich grupy II ligi.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Pierwszą rozpiskę na sezon 2012/13 Polski Związek Piłki Siatkowej przedstawił 3 sierpnia, o czym sportkrakowski.pl informował TUTAJ. Po pewnym czasie w składzie grupy IV doszło jednak do istotnej roszady – zamiast TKS Nascon Tychy włączono do niej SMS Spała (a TKS powędrował do grupy II). – Chyba dla wszystkich jest to wygodna zmiana; dostaliśmy słabszego przeciwnika zamiast silniejszego – nie owija w bawełnę trener Wandy, Grzegorz Silczuk (jego drużyna akurat zagra w Tychach 3 października w Pucharze Polski). Zadowolenia nie ukrywa również Robert Banaszak prowadzący Contimax MOSiR Bochnia.
Inny jest także terminarz. W nowym na inaugurację, 13 października, Wanda wyjedzie właśnie do Spały, Contimax zacznie u siebie z Karpatami, a AGH 100RK AZS Kraków podejmie Wisłoka Strzyżów.
Pierwsze derby Krakowa zostaną rozegrane 17 listopada przy Piastowskiej, a rewanż 2 lutego w Nowej Hucie (obydwa mecze będą tydzień wcześniej niż w poprzedniej wersji). Nie zaplanowano żadnej kolejki poza weekendami. Cały terminarz można znaleźć TUTAJ.

Bochnianie trenują już od dwóch tygodni (niedawno kapitanem zespołu został wybrany Karol Galiński), a pojutrze wyjeżdżają na 10-dniowe obóz do Rytra. Nie do końca tylko wiadomo, w jakim składzie. Banaszak ma trzynastkę zawodników (podajemy ją pod tekstem), ciągle stara się o środkowego. – Jest już kandydat na to miejsce; jutro mamy spotkanie ze sponsorem, jeśli otrzymamy obietnicę pokrycia jego kontraktu, to wyjedzie z nami już na zgrupowanie – opowiada szkoleniowiec.
Wracając z Rytra, 25 sierpnia jego drużyna wstąpi do Zakopanego, gdzie zagra z przebywającymi tam na obozie Czarnymi Rząśnia. Z kolei Czarni przyjadą do Bochni na sparing 30 sierpnia.

Za kilka dni ruszają przygotowania AGH 100RK AZS (o olbrzymich zmianach w tej ekipie pisaliśmy TUTAJ.), natomiast Wanda zacznie je w ostatnim tygodniu sierpnia. Póki co, trwa kompletowanie składu – może dołączy do niego wspomniany Blachura, występujący w barwach nowohuckiego klubu od dość dawna. – „Blaszka” bardzo chciałby wrócić, rozmowy są na etapie finansowym… – zawiesza głos Silczuk. W tej chwili ma 5-6 siatkarzy, ale twierdzi, że na pierwszych zajęciach powinno pojawić się co najmniej dziesięciu. – Jest kilku chłopaków, z którymi umówiliśmy się, że przyjadą na coś w rodzaju testów i jeśli się sprawdzą, zostaną w zespole – tłumaczy.
PAWEŁ FLESZAR

Kadra Contimax MOSiR Bochnia na nowy sezon (w nawiasach – ostatnia przynależność klubowa zawodników przychodzących):
Rozgrywający: Jakub Habel, Adam Szałański (Skra Bełchatów – Młoda PlusLiga)
Atakujący: Maciej Ignatowski (Politechnika Warszawa, Młoda PlusLiga), Krystian Kmiecik
Przyjmujący: Jakub Czubiński (Resovia), Karol Galiński, Roman Kącki (Skra), Piotr Kozub Resovia),
Środkowi: Michał Nieckarz (Resovia), Damian Nowak, Sebastian Sobaniec (wznowił karierę, wcześniej Skra)
Libero: Mateusz Mrozowski (Wanda Instal Kraków), Artur Wilanowski (Lechia Tomaszów Maz.)

Komentowanie zablokowane.